Kaplicky Internship

Nastartujte svou architektonickou kariéru v prestižním světovém ateliéru.
Přihlášky do 10. ročníku soutěže otevřeme v dubnu 2024.

O programu Kaplicky Internship

Jste v posledním ročníku architektonického oboru české vysoké školy a toužíte se stát skvělým architektem či architektkou? Chcete nastartovat svou kariéru v jednom ze špičkových světových architektonických studií? Soutěž Kaplicky Internship vám nabízí možnost strávit tři měsíce na plně hrazené stáži v zahraničí a získat cenné pracovní zkušenosti a mezinárodní kontakty hned na začátku kariéry.
Program je organizován nadací Bakala Foundation ve spolupráci s londýnským Design Museum. Partnerem programu je Nadační fond Kaplicky Centre. Přihlášky a výběrové řízení jsou organizovány ve spolupráci s Přehlídkou diplomových prací pořádanou Českou komorou architektů.

Komu je program určen?

Soutěž je určena studentům posledních ročníků a čerstvým absolventům magisterských programů architektonických oborů českých vysokých škol, kteří do soutěže zašlou svou diplomovou práci na volné téma. Účastníci musí být občany České nebo Slovenské republiky. Znalost anglického jazyka je také podmínkou účasti v soutěži.

Aktuální ročník

Přihlášky do aktuálního 9. ročníku soutěže jsou nyní uzavřeny. Zvítězila Anna Jelínková, absolventka Fakulty architektury VUT v Brně, a získala tříměsíční plně hrazenou stáž ve studiu Büro Ole Scheeren v Berlíně.  
Soutěž Kaplicky Internship je od roku 2022 zařazena jako kategorie Přehlídky diplomových prací, jejímž vyhlašovatelem je Česká komora architektů (ČKA). Zájemci při vyplňování přihlášky zvolí možnost zúčastnit se soutěže Kaplicky Internship. Mohou se tak zároveň ucházet o ocenění v rámci Přehlídky i Kaplicky Internship.
Harmonogram přihlášek 2023
20. dubna 2023
Otevření přihlášek
31. července
Uzávěrka přihlášek
Srpen – září
Odborná komise vybere z odevzdaných přihlášek finalisty soutěže.
Říjen
Vyrozumění o postupu do finálového kola soutěže.
20. Listopadu
Finalisté prezentují své projekty v anglickém jazyce, osobně před mezinárodní porotou soutěže Kaplicky Internship, v prostorách Student Hubu nadace Bakala Foundation, Praha 1. Téhož dne večer se uskuteční vyhlášení vítěze/vítězky u příležitosti slavnostního večera Přehlídky diplomových prací ČKA.
První polovina roku 2024
Výherce absolvuje svou stáž v architektonickém studiu. Přesný termín stáže závisí na dohodě mezi architektonickým studiem a výhercem.
O studiu Büro Ole Scheeren
Architektonické studio Büro Ole Scheeren s pobočkami v Berlíně, Londýně, Hong Kongu a Pekingu má na svém kontě inovativní a oceňované projekty po celé světě. K dnešnímu dni Buro OS realizovalo projekty v úctyhodném rozsahu milion čtverečních metrů a další milion m² je aktuálně ve výstavbě. Vítěz/ka 9. ročníku soutěže Kaplicky Internship absolvuje svou stáž v berlínské centrále studia, pod vedením zakladatele a ředitele Oleho Scheerena.

Jak soutěž probíhá?

Porota soutěže

Eliška Kaplický Fuchsová
Eliška Kaplický Fuchsová
Eliška Kaplický Fuchsová
Michal Kohout
Michal Kohout
Michal Kohout
Regina Loukotova
Regina Loukotova
Regina Loukotova
Zdeněk Lukeš
Zdeněk Lukeš
Zdeněk Lukeš
Petra Ross
Petra Ross
Petra Ross
Ole Scheeren
Ole Scheeren
Ole Scheeren
Deyan Sudjic
Deyan Sudjic
Deyan Sudjic

Minulé ročníky

Otázky a odpovědi

V jakém jazyce soutěž probíhá?
Ve kterých měsících bude stáž probíhat?
Jak se dozvím, že má práce postoupila do dalšího kola?
Bude program Kaplicky Internship realizován každý rok?

Kontakt

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám. Rádi vám poradíme a odpovíme na všechny otázky týkající se programu Kaplicky Internship.
Petra Judová
Petra Judová
Programová manažerka