Bakala Foundation je česká rodinná nadace Michaely a Zdeňka Bakalových. Byla založena v roce 2007 s cílem podporovat studium talentovaných studentů na prestižních zahraničních univerzitách prostřednictvím programu Scholarship. Od té doby se portfolio nadace zásadně rozšířilo, mimo jiné i o středoškolská zahraniční stipendia ASSIST & HMC.
Nadace patří svou šíří podpory vzdělání a realizací programů pro mladé talenty mezi jedinečné nadace v České republice. Od roku 2010 udělila v rámci programu Scholarship stipendia již téměř 200 studentům, kteří se prosazují v mnoha oblastech přírodních i humanitních věd, kulturním nebo veřejném životě či v korporacích v ČR i zahraničí.

Vzdělání je nejlepší investice

Součástí nadačních aktivit jsou také další vlastní programy a projekty zaměřené na rozvoj mladých talentů. Nadace podporuje mladé novináře a nezávislou žurnalistiku v rámci programu Journey: Journalism Bootcamp a kurzu investigativní žurnalistiky Achillova Data. Pro začínající architekty pořádá program Kaplicky Internship, který těm nejtalentovanějším otevírá cestu k získání praxe v prestižních evropských architektonických studiích. Nadace také provozuje Student Hub – co-studyingové centrum pro studenty zdarma, v rámci nějž zpřístupnila knihovnu, pořádá poradenství pro zájemce o studium v zahraničí, přednášky, debaty o vzdělávání a setkání s významnými osobnostmi.

Kontakt

Nadace The Bakala Foundation

Tržiště 366/13
118 00 Praha 1 - Malá Strana

IČ: 27921247
DIČ: CZ27921247

Email: info@bakalafoundation.org