Aspen Institut slavil 12. výročí a přivítal nového ředitele

6. června 2024
Aspen Institute Central Europe 23. května oslavil 12 let od svého založení, symbolicky v prostorách polského velvyslanectví v Praze. Nedávno byla totiž založena pobočka institutu ve Varšavě.
Od počátku stáli u zrodu Aspenu manželé Michaela a Zdeněk Bakalovi, kteří se významně zasloužili o rozvoj této instituce do dnešní podoby. Za jejich dlouhodobou podporu jim bylo na akci, které se zúčastnila i Michaela Bakala, poděkováno. Dalšími čestnými hosty byli ministr zahraničních věcí ČR Jan Lipavský a velvyslanec Polské republiky v ČR Mateusz Gniazdowski.
Mezi hlavní témata jejich přednášek patřila současná geopolitická situace a role leadershipu v době globální krize, zamyšlení nad tím, jak důležité je vedení založené na hodnotách, zvlášť v dnešní době, kdy nejen střední Evropa, ale celý evropský region prochází těžkým obdobím.
Oficiálně byl představen také nový ředitel Aspenu Jakub Landovský, který se své funkce ujme v srpnu. Všichni popřáli Aspenu vše nejlepší do dalších let a mnoho gratulací patřilo také Michaele, která ten den slavila narozeniny.

Fotogalerie

Další novinky