Z Budějic na Cambridge? Yes you can! Live stream.

Přihlásit se

Jak sebrat odvahu a vyrazit za studiem do zahraničí?
Mám vůbec šanci se na zahraniční univerzitu dostat?
Co všechno mě může čekat a jak mě taková zkušenost posune dál?
Co je vůbec na studiu v zahraničí jiné nebo lepší než v Česku?
Má cenu to vůbec zkoušet v současné situaci?

Odpovědi dostaneš od dvou motivovaných kluků, kteří nestudovali na výběrových pražských gymnáziích, ale jejich odvaha a snaha je dostala na skvělé univerzity v Británii. V současné době kvůli COVIDu dočasně pokračují ve studiu online, stejně jako všichni studenti v ČR i v Británii. V tomto zvláštním mezidobí se ale jejich studijní svět točí dál, o čemž nám poví v úterý 7. dubna 2020 na live streamu od 15.00 hodin a ty můžeš být u toho.

Stream můžeš jednoduše sledovat tady.

Na Google Meet potřebuješ být přihlášen/a do účtu na Googlu (přes Gmail či jiný e-mail). Vypni si prosím kameru a mikrofon a chvilku počkej, než tě připojíme k našemu online setkání. Pokud se budeš dívat na mobilu, nainstaluj si aplikaci Hangouts Meet.

Připoj se k akci na Facebooku, ať na ni nezapomeneš.

 

Hosté live streamu

Lukáš Fiedler je rodákem z Českých Budějovic. Jako student na Gymnáziu Jírovcova trávil čas především biologií. S podporou Bakala Foundation teď studuje druhým rokem obor Natural Sciences na University of Cambridge, kde se specializuje na biochemii a vývojovou biologii. Léto 2019 strávil na stáži ve špičkové laboratoři zkoumající reprogramování genomů. Ve svém volném čase rád hraje badminton, čte, plave a podílí se na organizaci soutěží pro středoškoláky v Čechách i v Anglii.

Cesta Davida Popelky začala na málo známé Střední pedagogické škole sv. Anežky České v Odrách a na podzim bude pokračovat na prestižní univerzitu v nejkrásnějším městě Anglie, Yorku. David se stručně popisuje třemi slovy: ambiciózní, přátelský, upovídaný. Rád tráví čas v galeriích nebo v divadle a také s knihami. Jednou by chtěl být skvělým motivujícím učitelem literatury, ale momentálně chce hlavně motivovat studenty negymnaziálních škol, aby se nebáli přemýšlet ve velkém a jít si za svým snem. Loni ve výběrovém řízení programu Scholarship sice neuspěl, ale to ho neodradilo, aby to letos zkusil znovu.

Stream bude moderovat studijní poradkyně Kristýna Burdová Borsodi, která stála u zrodu stipendijního programu Scholarship Bakala Foundation. Program Scholarship během 10 let své existence finančně podpořil již 155 studentů v jejich vysněných oborech na 48 univerzitách po celém světě.

 

Více informací o stipendistech najdeš na našem webu, FacebookuInstagramu.
#bakalascholar

O stipendium programu Scholarship se můžeš přihlásit do 20. dubna zde.