Otevřeli jsme pátý ročník intenzivního kurzu pro mladé novináře „Journey: Journalism Bootcamp“

V srpnu 2019 Bakala Foundation již popáté uspořádá desetidenní intenzivní kurz novinářských dovedností pro studenty žurnalistiky a začínající novináře ze 13 zemí světa s názvem Journey: Journalism Bootcamp. Program si klade za cíl seznámit studenty se standardy a příklady nejlepší praxe soudobé novinařiny.

Studenti žurnalistiky či blízkých oborů, jako jsou například mediální studia, budou mít opět příležitost diskutovat nejaktuálnější témata během workshopů a otestovat svoje schopnosti a dovednosti během praktických cvičení pod vedením zkušených redaktorů z renomovaných médií jako jsou CNN, BBC, The New Yorker, Reuters, aj.

Kurz proběhne v Praze v termínu od 3. – 13. srpna 2019 a hlavním místem konání bude jako obvykle Vila Grébovka v Havlíčkových sadech. Kromě zájemců z České republiky se mohou hlásit uchazeči z Běloruska, Bulharska, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska, Spojeného království, Spojených států amerických a Ukrajiny.

Studenti přijatí do programu obdrží plné stipendium pokrývající náklady spojené s účastí v kurzu. Podrobnější informace o podmínkách pro přijetí do programu naleznete na stránce programu nebo přímo v online přihlášce.