O stipendium na zahraniční univerzity požádalo 206 studentů

I v letošním již osmém ročníku programu Scholarship Bakala Foundation má nejvíce studentů zájem o studium na univerzitách ve Velké Británii a v USA. V polovině srpna vybere odborná komise dvacítku finalistů, z nichž vzejdou noví stipendisté.

Nejvíce se letos o stipendia ucházejí absolventi gymnázií, zájem o ně však mají také studenti z uměleckých, průmyslových a ekonomických škol. Třetina z nich pochází z Prahy. Stabilně nejvyšší zájem mají mladí Češi o studium na univerzitách ve Velké Británii a Spojených státech amerických.

Za osm let trvání programu umožnila Bakala Foundation studovat ve Velké Británii 61 mladým lidem. Na nejprestižnějších britských univerzitách v Cambridgi a Oxfordu studovalo či studuje 39 stipendistů. V USA si vysokoškolským studiem prošlo 36 stipendistů, nejvíce na Columbia University a Dartmouth College, dále na Harvardu a University of Pennsylvania. Stipendisté programu Scholarship také absolvovali studium na univerzitách v Německu, Francii, Švýcarsku, Holandsku i na Novém Zélandu. Na zahraničních vysokých školách studují velmi rozličné obory – od informačních technologií, fyziky a matematiky, přes filosofii, právo, medicínu, mezinárodní vztahy až po kosmonautiku či biologii moří a oceánů.