Kontext: Inspirace architektury. Přednáška o projektech Adjaye Associates

Přihlásit se

Na pozvání Bakala Foundation přijede do Prahy přednášet Glenn DeRoche ze studia Adjaye Associates, jednoho z nejvýznamnějších architektonických studií současnosti. Po přednášce, která se uskuteční 24. října od 18h v Centru současného umění DOX, bude následovat vyhlášení výsledků soutěže pro studenty architektury Kaplicky Internship, jejíž vítěz získá hrazenou stáž v Adjaye Associates.

Toto londýnské studio s globální působností a realizacemi na čtyřech kontinentech si získalo renomé zejména svými stavbami pro kulturní instituce. Příkladem může být budova Národního muzea afroamerické historie a kultury ve Washingtonu DC, oceněná hned ve dvou soutěžích o design roku 2017.

Glenn DeRoche působí u Adjaye Associates od roku 2010. Během uplynulých let pracoval na klíčových projektech studia ve třech jeho světových pobočkách – v New Yorku, Akkře (Ghana) a v Londýně. V současnosti na pozici Project Director v londýnské pobočce vede projekty studia v Africe. Ve své přednášce s názvem Context: Informing Architecture představí tři dokončené projekty Adjaye Associates a vysvětlí, jak může být kontext využit v procesu návrhu a přispět k „architektuře místa“ spíše než k „umisťování architektury“.

Mezi prezentovanými projekty budou:

DC Libraries (Washington DC, USA) – knihovny Francis A. Gregory Neighborhood Library a William O. Lockridge / Bellevue Library ve Washingtonu DC

Sugar Hill Housing (New York, USA) – projekt dostupného bydlení v Harlemu

Hallmark Tower (Johannesburg, South Africa) – polyfunkční dům v Johannesburgu

Vstup na přednášku je zdarma po předchozí registraci na: https://adjaye.eventbrite.com

Událost je určena jak pro architekty, tak pro širokou veřejnost se zájmem o architekturu.

Přidejte se k události na Facebooku.

Soutěž Kaplicky Internship organizuje nadace Bakala Foundation spolu s Design Museem v Londýně a Nadačním fondem Kaplicky Centre.