Strategie zvládání stresu (nejen ve škole)

Jak si mohu pomoci, když toho na mě začíná být ve škole už příliš? Co se děje s naším tělem a hlavou, když se pod tíhou starostí začneme topit ve svých myšlenkách nebo ztrácet kontrolu nad emocemi? Proč věci necháváme na poslední chvíli? Na interaktivní přednášce se dozvíte odpovědi na tyto otázky i strategie, jak nepříjemné situace lépe zvládat.
Datum
středa 17. dubna 2024
Čas
17:30 - 19:00
Forma
Prezenčně i online
Lokace
Student Hub Bakala Foundation
Tržiště 13 (4. patro)
118 00 Praha 1
Cena
Zdarma
Co se dozvíte? Mezi lidmi jsou výrazné rozdíly v tom, jak snášejí stresovou zátěž. Naučíme vás odhadovat vlastní aktuální kapacitu. Dál se budeme věnovat strategiím, které většina lidí při stresu spontánně využívá - například zvládání zátěže s pomocí rozumu, odpoutáváním pozornosti nebo sdílením s druhými lidmi. Povíme si, kdy a proč je zapojit záměrně, tak aby se nám nevymknuly kontrole a z odpoutávání pozornosti se například nestalo chronické vyhýbání se úkolům. Je toho na Vás ve škole nebo v životě právě teď příliš a nevíte si rady? Na přednášce Vás seznámíme se službou Dostuduj.fit, která bezplatně provází studenty od 15 let náročnými situacemi ve škole i doma. Tuto službu poskytuje nezisková organizace Fokus Praha, z.ú.  
O lektorech Přednáškou Vás provedou psychologové PhDr. Václav Jílek a Mgr. Ondřej Knor. Oba pracují ve Fokusu Praha. Václav je klinický psycholog a věnuje se především psychoterapii a vzdělávání budoucích psychoterapeutů ve Skálově institutu. Ondřej pracuje v Dostuduj.fit a zároveň je interní doktorand v oboru sociální a pracovní psychologie.
Pár organizačních detailů:
  • Workshop proběhne v prostorách Student Hubu a zároveň bude přenášen online prostřednictvím videohovoru Google Meet.
  • Po registraci na online verzi události vám přijde odkaz na Google Meet připojení, které začne fungovat 5 minut před zahájením akce.
  • V průběhu online přenosu můžete pokládat své otázky písemně formou chatu.
  • Akce proběhne v českém jazyce.
  • Z workshopu nebude pořízen záznam.

Kontakt

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám. Rádi vám poradíme a odpovíme na všechny otázky týkající se Student Hubu.
Tereza Lucková
Tereza Lucková
Manažerka Student Hubu a eventů