Život civilistů ve válečných podmínkách – případ Sarajevo

Přihlásit se

Student Hub ve středu 6. 12. v 17:30 nabídne přednášku výjimečného muže: MUDr. Edo Jaganjac (*1957) je lékař a spisovatel pocházející ze Sarajeva, Bosny a Hercegoviny. Během války v bývalé Jugoslávii působil v letech 1991 – 1993 jako válečný chirurg v obklíčeném Sarajevu a zároveň jako styčný důstojník ministerstva zdravotnictví, kde byl pověřen komunikaci s mezinárodními a humanitárními organizacemi.

Po příjezdu do České republiky spolupracoval v nadaci Člověk v tísni, která se v Sarajevu projevila jako jedna z nejvýznamnějších humanitárních organizací. Nyní působí ve Fakultní nemocnici v Motole, kde také přednáší pro studenty 2. lékařské fakulty o střelných poraněních.

V roce 2016 vyšel český překlad jeho knihy Sarajevská princezna, kterou např. portál iDnes označil za knihu roku. Ve své knize popisuje válku očima obyčejného člověka, který se snaží zachránit zraněnou holčičku Irmu. V Praze založil občanské sdružení Lastavica, díky kterému ve své humanitární činnosti pokračuje a pomáhá touto cestou nejen na území bývalé Jugoslávie.

Vstup zdarma na základě registrace: https://edojaganjac.eventbrite.com/

Připojte se k události na Facebooku.