Vyhlásili jsme 4. ročník soutěže pro studenty architektury Kaplicky Internship!

Dnes jsme otevřeli přihlášky do čtvrtého ročníku soutěže Kaplicky Internship určené pro studenty 4. a 5. ročníků architektonických oborů českých vysokých škol. Na vítěze soutěže čeká tříměsíční stáž v Adjaye Associates, jednom z nejvýznamnějších architektonických studií současnosti. Soutěž organizuje Bakala Foundation spolu s Design Museem v Londýně a Nadačním fondem Kaplicky Centre.

Studio Adjaye Associates si získalo renomé svými realizacemi staveb pro kulturní instituce v mnoha zemích světa. Příkladem může být budova Národního muzea afroamerické historie a kultury ve Washingtonu D.C., oceněná hned ve dvou soutěžích o design roku. Nejnovější dokončenou stavbou Davida Adjaye je interaktivní muzeum špionáže situované na newyorském Manhattanu, které bylo otevřeno letos v únoru. V následujících letech se ateliér chystá realizovat mimo jiné památník holokaustu v centru Londýna, katedrálu v hlavním městě Ghany nebo 66-poschoďový mrakodrap v centru New Yorku. Významnou pozici studia sira Davida Adjaye na poli světových ateliérů potvrzuje i fakt, že jej časopis TIME vyhlásil jednou ze 100 nejvlivnějších osobností roku 2017.

„Učit se od profesionálů v takto špičkovém ateliéru je neopakovatelnou příležitostí pro každého začínajícího architekta,“ komentuje ředitel Bakala Foundation Václav Pecha přínos stipendijního programu, který v České republice nemá obdoby. Kaplicky Internship umožnilo tuto jedinečnou zkušenost již třem mladým Čechům, kteří tak mohli pracovat na projektech v prestižních ateliérech Eva Jiricna Architects, Zaha Hadid Architects a Allies & Morrison.

Vítěz Kaplicky Internship je vybírán v rámci dvoukolové soutěže architektonických prací na volné téma, které se mohou účastnit studenti posledních a předposledních ročníků architektonických a stavebních fakult vybraných vysokých škol. Oproti předchozím ročníkům jsme změnili soutěžní podmínky tak, aby se do soutěže mohli přihlašovat studenti napřímo, a nikoliv až po nominaci od své školy. Soutěžní práce v podobě ideových studií je možné odevzdávat do 30. června. Bližší informace o soutěži jsou k dispozici na stránce Kaplicky Internship. Vítěz bude oznámen 24. října na slavnostním vyhlášení spojeném s přednáškou sira Davida Adjaye v Centru současného umění DOX.

Další informace najdete v tiskové zprávě ze 4. dubna 2018.