Podporujeme

TuckGO: Když vás učí svět

13. ledna 2021
S finanční podporou americké nadace Michaely a Zdeňka Bakalových je na fakultě Tuck School of Business univerzity Dartmouth College realizován vzdělávací program TuckGO. Jeho cílem je rozvíjet potřebné dovednosti, znalosti a myšlení studentů, aby byli schopni v současném propojeném světě řídit projekty a týmy napříč různými kulturami, ekonomikami i odvětvími. Navzdory pandemii a přes veškerá cestovní omezení počet uchazečů o studium v nadcházejícím akademickém roce stále roste… Program TuckGO (angl. zkratka pro Tuck Global Opportunities) byl spuštěn v roce 2015 a od té doby se stal jedinečnou součástí osnov, která „Tuck“ zásadním způsobem odlišuje od ostatních mezinárodních programů MBA. Program se skládá z pečlivě sestaveného portfolia interaktivních praktických kurzů probíhajících po celém světě. Studenti musí vždy absolvovat alespoň jednu jeho část buď v zemi, která je pro ně nová, nebo se zúčastnit mezinárodního výměnného programu v některé z partnerských institucí. Jednotlivé kurzy připravují, vyučují a hodnotí členové fakulty a fakultní poradci. „Moc nás těší, že můžeme podpořit takto smysluplný projekt. Navíc ve škole, která pro mě osobně tolik znamenala,“ říká Zdeněk Bakala, bývalý absolvent dnes člen Rady poradců a Evropské rady Tuck School of Business. First-Year Project je kurz, který nabízí všem studentům Tucku možnost aplikovat své teoretické znalosti na komplexní obchodní řešení pro skutečné klienty. Studenti pod vedením poradce rozvíjejí své praktické manažerské dovednosti a klienti naopak získávají užitečné postřehy mladých nezaujatých pozorovatelů z jedné z předních světových univerzit. Druhý ročník programu MBA nabízí volitelný kurz OnSite Global Consulting, který na jedné straně poskytuje klientům z celého světa již plně profesionální poradenské služby a současně otvírá studentům mimořádnou příležitost k získání zkušeností v praxi. Projekty tak mají zajímavý přínos jak pro studenty, tak pro klienty. Studenti Tuck uplatnili tímto způsobem své manažerské dovednosti a znalosti byznysu v globálním kontextu již na 247 projektech pro 175 klientů v 64 zemích světa.
V rámci kurzu First-Year Project pracují studentské týmy s klienty z oblasti technologií, biotechnologií a zdravotní péče, potravinových a nápojových firem, neziskového sektoru a dalších.
V rámci kurzu First-Year Project pracují studentské týmy s klienty z oblasti technologií, biotechnologií a zdravotní péče, potravinových a nápojových firem, neziskového sektoru a dalších.
Prostřednictvím Term Exchange se studenti druhého ročníku dostávají na zahraniční studijní pobyt v partnerských institucích, zatímco kurzy Global Insight Expeditions více propojují studenty s fakultou, když v rámci společných výjezdů do různých zemí světa pomáhají studentům rozvíjet kulturní povědomí, empatii a agilitu formou strukturované reflexe založené na zkušenostech z nových zemí. Ve snaze ochránit zdraví studentů i mezinárodních partnerů byli na Tucku stejně jako na většině světových univerzit s nástupem pandemie nuceni zrušit všechny zahraniční cesty. Zákaz cestování platí od března 2020 a byl prodloužen i do nového akademického roku 2020 – 2021. Navzdory tomu se počet přihlášek do ročníku T’22 během pandemie zvýšil o 9,2 %. V současné době se otvírají přihlášky do ročníku 2023 a první ukazatele signalizují opět rostoucí zájem uchazečů o studium MBA, pro něž Tuck představuje tu správnou volbu. Jaký dopad měla světová pandemie na možnosti studia v zahraničí na Tucku? Jaká ponaučení si z nové globální situace tým Tucku odnáší a jaké nové praktické zkušenosti budou chtít zařadit do výuky v nadcházejícím akademickém roce? Více se dozvíte v rozhovoru „TuckGO v nové době“ s Lisou Miller, ředitelkou Insight Global Expeditions a On-Campus programů na Dartmouth College.

Další novinky