Přijďte se učit do Student Hubu, unikátního prostoru pro co-studying na Malé Straně

Student Hub Bakala Foundation

Mnohým studentům chybí klidné prostředí, kde by se mohli soustředit na učení, připravit se na testy nebo napsat seminární práci. Právě to nás motivovalo k otevření Student Hubu, který je prvním sdíleným místem pro středoškoláky a vysokoškoláky a který mohou navštěvovat zdarma. Nachází se na Malé Straně a vedle prostoru pro studium nabízí řadu přednášek a workshopů, které se věnují zejména vzdělávání. Součástí je také knihovna zaměřená na studium v zahraniční.

Nový Student Hub je prvním sdíleným místem pro studenty středních a vysokých škol, kteří hledají útulný, stylově zařízený prostor pro učení i práci na projektech, ať samostatně nebo ve skupinách. K dispozici je rychlé wi-fi připojení, tiskárna a také knihovna vybavená učebnicemi pro zájemce o studium na zahraničních univerzitách, kteří si zde mohou také domluvit konzultaci se studijní poradkyní Bakala Foundation.

„Naše nadace dlouhodobě podporuje vzdělávání a rozvoj mladých lidí. Abychom toto naše úsilí dále podpořili, vznikl Student Hub, který poskytuje studentům prostor, kde se mohou potkávat, společně studovat a pracovat na projektech. Chceme, aby obdobně jako populární co-working, i co-studying ve Student Hubu přinesl studentům nejen znalosti, ale i spoustu inspirace, kontaktů a zážitků,“ říká ředitel Bakala Foundation Václav Pecha.

Student Hub pořádá také řadu přednášek, workshopů a diskuzí otevřených veřejnosti. Věnuje se zejména tématům spojeným se vzděláváním, ale i dalším tématům, které zajímají studenty, od kultury přes neziskové aktivity po kariérní rozvoj.

V nejbližších týdnech se zde uskuteční například přednáška Tomáše Šebka, který bude hovořit o misi Lékařů bez hranic v Jemenu a představí svou novou knihu Nebe nad Jemenem. Pro zájemce o studium na zahraniční univerzitě jsou připraveny mimo jiné přednášky o studiu v USA a v Kanadě, které pomůžou s výběrem univerzity a s přípravou na přijímací proces i studium samotné.

Student Hub najdete v malebné lokalitě Malé Strany, kousek od Malostranského náměstí, na adrese Tržiště 13. Je otevřen od pondělí do čtvrtka od 10:00 do 16:00 hodin, po zkušebním období bude otevírací doba prodloužena. Prostor je otevřen zdarma pro studenty středních a vysokých škol od 15 do 33 let, stačí se pouze zaregistrovat a prokázat se studentským průkazem.


Více informací o Student Hubu

Podívejte se na program Student Hubu