Insights

Ocenění pro TOP ženy Česka 2021

22. ledna 2022
První měsíc nového roku je již tradičně spojen s vyhlašováním ankety Top ženy Česka. I letošní 17. ročník byl plný inspirativních příběhů, za nimiž stojí ženy z řad českých podnikatelek, manažerek a dam z veřejného sektoru. Tematicky byl letošní ročník věnován diverzitě a ženskému leadershipu. Odborná porota složená z respektovaných osobností byznysu, akademické sféry i veřejného života rozhodla, že titul TOP podnikatelka získává zakladatelka logistické firmy Zásilkovna a také spolumajitelka a generální ředitelka holdingu Packeta Simona Kijonková.  TOP manažerkou se stala finanční ředitelka PPF a členka Řídícího výboru PPF Kateřina Jirásková. V kategorii TOP žena veřejné sféry se umístila na prvním místě lékařka a spoluzakladatelka Nadace rodiny Vlčkových Katarína Vlčková.
Letošní slavnostní vyhlášení umístil organizátor ankety - Hospodářské noviny do nových prostor moderní galerie umění Kunsthalle na pražském Klárově. Přítomné oceněné dámy pozdravila ve videu také patronka ankety Michaela Bakala.
„Aktivní a sebevědomé ženy jsou ku prospěchu celé společnosti. Již nějakou dobu nežijeme v tak úplně normálním světě, ve kterém šlo daleko více plánovat a předvídat. I my ženy jsme se tím pádem dostaly do situace, že musíme být ještě více flexibilní jak v práci, tak rodině. Ze všech stran čelíme zvýšeným nárokům. Musíme být trpělivé, žít a pracovat svým způsobem v nejistotě, a přitom neztratit optimismus a cíl,“ uvedla Michaela Bakala v autorském článku „Rodina, či kariéra? Kdy už ta otázka zmizí?“, který byl u příležitosti vyhlášení výsledků ankety publikován ve víkendovém vydání Hospodářských novin a jehož plné znění si můžete přečíst zde. Při sestavování finálního výběru hodnotí odborná porota nominované dámy podle jejich vlivu, výkonu, podnikatelského příběhu a společenského přínosu firem či institucí, v kterých působí, ale i podle jejich soukromých aktivit. Cílem projektu je zviditelnit úspěšné ženy ze soukromé i veřejné sféry. Příběhy úspěšných žen mají inspirovat jejich následovnice a také upozorňovat na témata, jako jsou rovné pracovní příležitosti a působení žen na pozicích s rozhodovacími pravomocemi.
TOP ženy Česka 2021 – výsledky v jednotlivých kategoriích Manažerka 1. Kateřina Jirásková – finanční ředitelka skupiny PPF 2. Katarína Kohlmayer - CFO, členka představenstva KKCG 3. Daniela Pešková – členka představenstva Česká spořitelna Podnikatelka 1. Simona Kijonková – zakladatelka a majitelka společnosti Zásilkovna 2. Petra Kutnarová - spolumajitelka DEK Holding 3. Radka Prokopová – spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca plast Veřejná sféra 1. Katarína Vlčková - spoluzakladatelka Nadace rodiny Vlčkových 2. Eva Zažímalová – předsedkyně Akademie věd ČR 3. Danuše Nerudová – rektorka Mendelovy univerzity v Brně

Fotogalerie

Další novinky