Tomáš Kačo pokřtil své debutové album

Tomáš Kačo, nadaný klavírista a úspěšný stipendista Bakala Foundation, vystoupil po tříleté pauze dne 12. listopadu 2018 na koncertu v Anežském klášteře v Praze.

Koncert byl součástí série klavírních recitálů s názvem Hybatelé rezonance. Za svůj fantastický výkon sklidil ve vyprodaném sále opakované ovace vestoje. Závěrem pokřtil za asistence kmotra Ondřeje Gregora Brzobohatého a jeho ženy Taťány své debutové album My Home. Právě skladby z něj zazněly v Anežském klášteře především.

Díky stipendiu od Bakala Foundation tento talentovaný klavírista vystudoval prestižní hudební školu Berklee College of Music v Bostonu. Nyní nadace podpořila vznik jeho CD My Home.

„Stipendisté Bakala Foundation jsou studenti různých oborů s odlišnými plány, co je ale spojuje, je velký talent, sny a odvaha uspět v náročném studiu v zahraničí. Jsem hrdá, že k takovým nesporným talentům, který nás okouzlil i svým naturelem, patří Tomáš Kačo,“ říká předsedkyně správní rady Bakala Foundation Michaela Bakala.

Tečkou za koncertem byla autogramiáda a slavnostní přípitek pro hosty, kde nechyběli ani zástupci Bakala Foundation.

„Podpora Tomáše ze strany Bakala Foundation není jenom finanční. Prožili jsme spolu tisíce minut na Skypu a napsali jsme si milióny řádků na Facebooku a my v Bakala Foundation jsme opravdu rádi, že jsme mohli Tomáše v uplynulých pěti fantastických letech v tom jeho hollywoodském scénáři, který ještě nebyl napsán, doprovázet, a přejeme mu, aby jeho píle a jméno rezonovaly po celém světě,“ uvedl Václav Pecha, ředitel Bakala Foundation.

Tomáš Kačo kombinuje ve své interpretaci směs klasické hudby, jazzu a romské muziky. Letos v únoru představil v slavné Carnegie Hall vlastní skladby a úpravy děl Johanna Sebastiana Bacha a Fryderyka Chopina. Koncert v Anežském klášteře byl jeho prvním koncertem v ČR od absolvování studia na Berklee College of Music v Bostonu.