Scholarship

Stipendium Scholarship otevírá již po patnácté přihlášky pro zájemce o studium v zahraničí

10. listopadu 2023
10. listopadu 2023 – Nadace Bakala Foundation zahájila jubilejní 15. ročník stipendijního programu Scholarship. Tento program umožňuje českým studentům a studentkám realizovat jejich vysněné studium na prestižních univerzitách v zahraničí. Doposud nadace podpořila 205 stipendistů a stipendistek na 61 vybraných univerzitách částkou převyšující 168 milionů Kč.
Studenti se zájmem o studium ucelených bakalářských či magisterských programů na předních zahraničních univerzitách mohou posílat své přihlášky do stipendijního programu Scholarship do 10. ledna 2024. Hlásit se mohou uchazeči s českým občanstvím či povolením k trvalému pobytu, kteří nejsou starší než 33 let.
Na zájemce o stipendium čeká i letos tříkolové výběrové řízení. Mezi důležitá kritéria patří mimo jiné schopnost doložit svou motivaci ke studiu, výborné dosavadní akademické výsledky a potřebu stipendia k uskutečnění studia. V závěrečné fázi budou pak vybraní uchazeči pozváni k osobním pohovorům s odbornou porotou.
Stipendisté, kteří uspěli v loňském roce, vyrazili studovat na přední vysoké školy ve Velké Británii, Spojených státech amerických, Francii nebo v Německu. Převážně se vydali na bakalářské studium, a to konkrétně přírodovědných oborů, jako je biomedicínské inženýrství, medicína, ekonomie, matematika, dále také technické obory a společenské vědy či hru na cimbál.
Bližší informace o možnosti stipendií se mohou zájemci dozvědět také na dvou informačních přednáškách v prostorách Student Hubu nadace Bakala Foundation v Praze 1, Malé Straně, k nimž se také lze připojit online.
  1. Úterý 14. listopadu 2023 od 17hod - REGISTRACE ZDE
  2. Středa 13. prosince 2023 od 17hod - REGISTRACE ZDE
V rámci přípravy na studium v zahraničí probíhají letos také dva workshopy zaměřené na psaní esejí v podání Ondřeje Černého, který s podporou stipendia Scholarship absolvoval University of Oxford. Účastníci získají podrobný návod, jak napsat co nejlepší esej ve své přihlášce na stipendium, ale tuto dovednost hojně využijí i během samotného zahraničního studia. Kromě toho získají individuální zpětnou vazbu na své vlastní eseje.
  1. Čtvrtek 23. listopadu 2023 od 18hod - REGISTRACE ZDE
  2. Úterý 12. prosince 2023 od 18hod - REGISTRACE ZDE
Nadace nabízí zájemcům o studium v zahraničí také bezplatné poradenství, které pomůže například s výběrem vhodné univerzity, jak se připravit na přijímací řízení na zahraniční vysokou školu a mnohem víc.
Další informace o programu a přihlášce najdete na stránkách programu Scholarship.
Jeden ze stipendistů, kteří uspěli v žádosti o stipendium Scholarship v roce 2023, Matěj Číp, dnes studuje na jedné nejlepších hudebních škol na světě, Berklee College of Music v New Yorku.
Jeden ze stipendistů, kteří uspěli v žádosti o stipendium Scholarship v roce 2023, Matěj Číp, dnes studuje na jedné nejlepších hudebních škol na světě, Berklee College of Music v New Yorku.

Další novinky