Přihlas se do stipendijního programu ASSIST & HMC a vyjeď na střední školu do USA či Británie

Ve spolupráci se zahraničními partnery ASSIST – American Secondary Schools for International Students and Teachers a HMC – Headmasters & Headmistresses Conference, kteří dohromady sdružují více než 300 zahraničních středních škol, nabízíme stipendia pro nadané středoškoláky, kteří mají zájem studovat rok až dva v USA nebo Velké Británii. Program je určen nadaným a motivovaným studentům 1. a 2. ročníků středních škol s dobrou znalostí angličtiny.

Úspěšní stipendisté stráví rok na prestižních amerických školách nebo dva roky na britských školách s plně hrazeným školným, ubytováním na školních kolejích nebo v hostitelských rodinách a stravou po celou dobu pobytu. Prestižní Davis International Scholarship pak nabízí dvou až tříletý pobyt v USA na jedné ze čtyř pilotních škol sítě ASSIST zakončené maturitní zkouškou. O toto stipendium se mohou ucházet i žáci 9. ročníků základní školy.

Přihlášky lze podávat do 10. prosince 2020. Zájemci o stipendium nejprve vyplní elektronickou přihlášku, jejíž součástí je výpis školních výsledků, mimoškolních aktivit a doporučení od učitelů. Po odevzdání přihlášky musí uchazeči projít online jazykovým testem Duolingo. Na základě přihlášky a výsledků testu pak budou nejlepší uchazeči pozváni k online pohovorům se zástupci zahraničních partnerů, které proběhnou v lednu. Nejlepší desítce pak bude nabídnuto stipendium na konkrétní zahraniční školy v zemi dle jejich výběru.

Stipendium je skvělou příležitostí vyzkoušet si život v zahraničí, zlepšit si angličtinu a zvýšit šanci přijetí na vysoké školy v zahraničí. To dokazuje přes 290 dosavadních studentů, kteří stipendium získali prostřednictvím Nadace Open Society Fund, na jejíž spolupráci s organizacemi ASSIST a HMC nyní Bakala Foundation navazuje. Hned několik z nich následně získalo stipendium v rámci programu Scholarship na studium na nejlepších zahraničních univerzitách.

Zjisti víc informací o programu i přihlášce zde.

Můžeš se také připojit k online přednášce o programu ASSIST & HMC, která se bude konat 4. listopadu od 17 hodin. Na přednášku je třeba se registrovat.