Partnerství s DOFE umožňuje více mladým lidem připravit se na studium v zahraničí

Účastníci mezinárodního programu Duke of Edinburgh Award neboli DOFE se nyní mohou v rámci dovedností připravovat na studium v zahraničí. Jejich mentory budou zkušení stipendisté nadace Bakala Foundation, kteří studují (nebo vystudovali) na předních univerzitách v zahraničí.

DOFE je rozvojový program určený pro zájemce ve věku 14-24 let. Plní ho již více než 1,3 milionu mladých lidí po celém světě. Účastníci se pravidelně věnují aktivitám v oblasti pohybu, dovedností a dobrovolnictví, které je baví a rozvíjejí, a celou DOFE cestu zakončují dobrodružnou expedicí.

Jednou z absolventek programu je Renata Chalupská, která si svou účast velmi chválí: „DOFE mi pomohl stanovit si ambiciózní cíle a vytrvat navzdory překážkám. V rámci programu se mi mimo jiné poštěstilo zúčastnit se expedice do Himaláje. Je to zkušenost, kterou bych jinak asi nikdy v životě nezískala.“

I díky zkušenostem nabytým v DOFE se Renatě podařilo uspět ve výběrovém řízení a získat stipendium Scholarship od nadace Bakala Foundation. Díky němu dnes může studovat svůj vysněný obor, Molekulární a celulární biologie, v magisterském programu na University of Glasgow ve Velké Británii.

Renata spolu s dalšími stipendisty „bakalascholar“ se nyní stali mentory v programu DOFE a jsou připraveni zájemcům předat svoje bohaté zkušenosti ze zahraničních studií. Poradí například, jak si vybrat tu správnou školu v zahraničí, jak se připravit na přijímací zkoušky, jak se přihlásit o stipendium, nebo jak napsat skvělou esej do přihlášky.
Účastníci DOFE si tím zároveň splní jeden z důležitých aspektů nutných pro získání mezinárodně uznávaného DOFE certifikátu.

Zajímá vás, jak se zapojit do DOFE? Chcete vědět víc o tom, jak se připravit na studium univerzity v zahraničí? Pak se připojte na náš online „inspirář“ ve čtvrtek 25. února od 16hod, prostřednictvím Facebook Live Event. 

Dozvíte se nejen o programu samotném, ale přímo od Renaty uslyšíte více o jejích zkušenostech z DOFE, expedice do Himaláje či studia ve Velké Británii. Opravdu je na co se těšit!

Tuto akci pořádá DofE Award Czech Republic ve spolupráci s nadací Bakala Foundation.

www.dofe.cz

www.bakalafoundation.org