Do správní rady nadace Bakala Foundation zasedne Lenka Černá

Novou členkou správní rady nadace se na konci května stala Lenka Černá, mediální manažerka se zkušenostmi z neziskového sektoru, především v oblasti ochrany svobody slova a nezávislých médií.

Lenka Černá je místopředsedkyní představenstva vydavatelství Economia a spoluzakladatelkou a předsedkyní správní rady Ústavu nezávislé žurnalistiky, jehož vlajkovým projektem je online deník HlídacíPes.org. Černá působí i ve správní radě české pobočky mezinárodní organizace Transparency International. Jako manažerka působila v minulosti ve vedení společností specializujících se na procesní management a certifikaci, sedm let stála v čele vydavatelství Annonce působícího na trhu inzertních titulů. Lenka Černá vystudovala mezinárodní vztahy a politologii na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze.

„Lenka se dlouhá léta věnuje práci v neziskových organizacích hájících svobodu slova a nezávislá média. Jsem si jista, že její zkušenosti nejen z této oblasti dají naší rodinné nadaci nový impuls. Vedle stěžejní podpory nadaných studentů totiž rozvíjíme právě programy zaměřené na posilování kvalitní žurnalistiky a role nezávislých médií v ochraně demokracie,“ řekla k příchodu Lenky Černé předsedkyně správní rady Bakala Foundation Michaela Bakala.

„Na práci v Bakala Foundation se velmi těším. Tématu nezávislých médií a jejich role ve svobodné společnosti se věnuji už dlouho, přitom se profesně zabývám i praktickými otázkami řízení mediálních organizací. Ráda bych nyní všechny sesbírané zkušenosti předala ve prospěch mimořádně užitečného projektu,“ uvedla ke svému jmenování Lenka Černá.