Co nabídne Journey: Journalism Bootcamp 2018?

Už jen několik dní nás dělí od startu Journey: Journalism Bootcampprogramu pro studenty žurnalistiky a mladé novináře ze 13 zemí světa, který si dává za cíl seznámit studenty se standardy a příklady nejlepší praxe soudobé novinařiny.

Hlavním hostem 4. ročníku bude Adam Entous, nositel Pulitzerovy ceny a novinář časopisu The New Yorker, který se zaměřuje na investigativní žurnalistiku. Účastníkům ve svých dvou přednáškách představí, jak, v čase zvyšujícího se společenského tlaku na novináře, psát investigativní texty a jak chránit své zdroje a tím i svou kredibilitu.

Studenti si vyzkouší i praktická cvičení: Evan Perez (CNN) ve workshopu o mobilní žurnalistice vysvětlí, jak natáčet video na mobilní telefon, vést rozhovory a stříhat reportáže. Paul Casciato (Blue Lake Media) a Michael Kahn (Reuters) budou ve svém workshopu simulovat zpravodajskou redakci a vysvětlí, jak sestavit zprávu pro tisk, nebo reportáž pro televizi a online. S Petrem Joskem (AP) pak studenti proberou a vyzkouší si metody moderní fotožurnalistiky.

Protipól k rychlému zpravodajství nabídne Jessica Bruder (Columbia University), která představí, jak se při psaní o subkulturách včlenit do komunity a vést hloubkové rozhovory.

Letošní Journey ale nabídne také další lektory a témata jako tvorba příběhů pro digitální prostředí, dnes tolik nutné ověřování online zdrojů, metody jak odhalit známky praní špinavých peněz nebo jak pracovat s firemní komunikací a public relations.

V příštím týdnu proto sledujte aktuální dění z přednášek na našich sociálních sítích!