Otevřeli jsme přihlášky do 6. ročníku programu pro mladé novináře Journey

Letošní ročník mezinárodního novinářského programu Journey: Journalism Bootcamp, určeného pro studenty žurnalistiky a příbuzných oborů (například filologických), proběhne od 1. do 11. srpna 2020 v Praze. Hlásit se mohou uchazeči z ČR, Slovenska a dalších 9 zemí. Oproti minulým ročníkům nově také studenti ze Srbska a Bosny a Hercegoviny.

Journey je unikátní program, vedený profesionály z českých i světových médií a organizací (mj. CNN, New Yorker, Washington Post či agentur Reuters, Bloomberg a AP), zaměřující se na teoretické i praktické trendy v oblasti žurnalistiky. V průběhu deseti dnů se studenti zúčastní přednášek a workshopů na témata jako novinářská etika, práce se zdroji, investigativní žurnalistika, fotožurnalistika a další. Vedle toho pod vedením špičkových profesionálů absolvují praktická cvičení v terénu, včetně simulované práce v newsroomu či reportáže z Prague Pride.

Uchazeči, kteří budou do programu vybráni, získají od nadace Bakala Foundation plné stipendium pokrývající veškeré náklady spojené s účastí na Journey, včetně ubytování, cestovních nákladů, stravy a dalších.

Podrobné informace mohou zájemci nalézt na stránce programu. Podmínky pro přijetí jsou uvedeny přímo v přihlášce.

Více o Journey najdete zde

2020 Journey: Journalism Bootcamp