Insights

Anketa TOP ženy Česka zná své vítězky

24. ledna 2020
V pražském Foru Karlín byly vyhlášeny výsledky jubilejního 15. ročníku ankety TOP ženy Česka 2019, kterou pořádají Hospodářské noviny a mediální dům Economia. Cílem projektu pod patronátem Michaely Bakala je zviditelnit úspěšné ženy ze soukromé i veřejné sféry. Jejich příběhy mají inspirovat další dámy a také upozorňovat na témata, jako jsou například rovné pracovní příležitosti a působení žen na postech s rozhodovacími pravomocemi.
TOP manažerka roku Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto (druhá zleva).
TOP manažerka roku Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto (druhá zleva).
Letošní ročník se nesl ve znamení motta „Ty, které mění svět“ – a vítězky ankety ho mění často z nejvyšších pozic velkých korporací a ředitelských funkcí. „Přestože počtem žen v řídicích orgánech společností v Česku stále zaostáváme za celosvětovým i evropským průměrem, vidím zde pozitivní vývoj. Těší mě, že tomu významně přispívá i žebříček TOP ženy Česka. Ukazuje se, co všechno ženy dokážou, když dostanou příležitost a když mají respekt a podporu svého okolí,“ uvedla po slavnostním vyhlášení vítězek Michaela Bakala, patronka projektu TOP ženy Česka.
Patronka projektu TOP ženy Česka Michaela Bakala se zdraví se světoznámou architektkou Evou Jiřičnou.
Patronka projektu TOP ženy Česka Michaela Bakala se zdraví se světoznámou architektkou Evou Jiřičnou.
Ceny uděluje dvacetičlenná porota složená z osobností českého byznysu a veřejné sféry nejvýznamnějším ženám. Dámy byly oceněny v kategoriích TOP podnikatelka, TOP manažerka a TOP ženy veřejné sféry. Tradičně byly také v rámci doprovodné kategorie vyhlášeny tři nejvýznamnější dámy české startupové scény. TOP ženám Česka a příběhům dalších žen, které mění svět, se věnuje aktuální vydání exkluzivního magazínu Speciál Hospodářských novin. Více informací k anketě včetně kompletního žebříčku naleznete na webu TOP žen Česka.

Fotogalerie

Další novinky