Jak moc ovlivnila světová pandemie možnosti studia v zahraničí u vás na Tucku? Jaké konkrétní problémy jste museli řešit?
Největší výzvou pro nás bylo zajistit, aby vzdělávací cíle našeho programu mohly být splněny i bez možnosti cestovat. Tým TuckGO se ale dokázal rychle adaptovat a překlopit práci do virtuálního režimu. Například studenti, kteří na jaře naskočili do našeho programu FYPGO (z angl. Global First-Year-Project), byli okamžitě schopni pokračovat ve spolupráci s mezinárodními klienty virtuálně. Prostřednictvím online schůzek a videokonferencí byli neustále ve spojení s byznysovými lídry i daleko za oceánem, poznávali dynamické mezinárodními trhy a často pomáhali klientům řešit projekty, které vznikly v souvislosti s pandemií.
Otevřeli jsme také
dva nové online programy, jejichž prostřednictvím mohli i ti studenti, kteří ještě nebyli zapsaní v projektu FYPGO, získávat mezinárodní zkušenosti a seznámit se s obchodními pravidly a zvyklostmi v různých kulturách. V průběhuakademického roku 2020 – 2021 jsme studentům nabídli možnost účastnit se
virtuální výměny studentů na některé z našich mezinárodních partnerských univerzit. Naši studenti tak měli možnost absolvovat kurzy, které my sami v portfoliu nemáme, jako například management luxusních značek. A prostřednictvím studijních skupin a skupinových projektů mohli komunikovat se svými kolegy a vrstevníky na hostitelských školách.
Do online formy jsme se rozhodli překlopit rovněž náš stávající kurz
OnSite Global Consulting, který trvá 3,5 měsíce a je volitelný pro studenty druhého ročníku. Obvykle studenti absolvují nejprve několik týdnů přípravných prací v kampusu, poté vycestují, aby realizovali průzkum trhu, a na závěr kurzu předkládají finální doporučení svým vybraným klientům. V letošním roce jsme ale cestování nahradili množstvím online schůzek a virtuálních setkání. A tak i navzdory pandemii naše OnSite týmy realizovaly projekty pro klienty v Kolumbii, Haiti, Hongkongu, Indii a Japonsku.