Každým svým krokem a slovem dával najevo, že mu na lidech, naší zemi a každém jednotlivci záleží. Pepper uměl pokládat ty správné otázky, které nejednoho z nás nutily k zamyšlení. Otázky, které mnohdy otevíraly cestu k poznání sebe sama či k řešení nějaké nelehké situace. Vždy si vážil moudrosti a zkušenosti. Viděl, že přes všechno nadání, vzdělání a pracovní úspěchy zůstáváme pořád lidmi chybujícími – a pochybujícími. Úspěšným a nadaným fandil. A povzbuzoval ty, kteří si sebou nebyli jisti.
Věděl, že pokud naše srdce, myšlenky, hodnoty a práce nebudou v souladu, bude obtížné dlouhodobě uspět, natož dále růst. Nepamatujeme se, že by ostatní nějak tvrdě soudil či hodnotil. Chtěl vidět v lidech to lepší, chtěl se nechat nadchnout a dojmout jejich příběhem. Vždy si udržel noblesu a nadhled, k tomu zářící úsměv i oči. Snad právě jeho hodnoty svobody, demokracie, humanismu, ale i tento lidský rozměr spojily cesty Václava Havla a Peppera jako jeho poradce.
Mého muže Zdeňka sledoval Pepper od devadesátých let, kdy je spojily společné zážitky, které tu jako Američané v měnícím se Česku zažívali. Pepper i Zdeněk našli v Praze nový domov. Zdeněk se podílel na finanční a investorské transformaci české ekonomiky, Pepper založil a rozvinul Prague Leadership Institute. Bylo to období nově nabyté svobody, otevření se světu, prvních krůčků v kapitalismu a samozřejmě obrovských společenských změn. Oba se shodovali v tom, že Česko je zemí plnou dobrých lidí a nerozvinutého potenciálu. Že je to, přes veškeré chyby a zklamání, které počátky celospolečenské obnovy nutně přinášely, krásná země, kde stojí za to žít, pracovat a investovat. Nejenom že oba této příležitosti využili, ale také naplno a odpovědně pracovali na tom, jak této zemi pomoci a část svého úspěchu jí v něčem vrátit.