Přednáška v Českých Budějovicích pro školy

Sorry, this entry is only available in Czech.

Srdečně zveme všechny zájemce o studium na zahraniční vysoké škole na přednášku o tom, jak zvolit správnou univerzitu a získat stipendium. S otázkami kolem výběru, přijímacích řízení a přihlášek o stipendium programu Scholarship poradí studijní poradkyně Kristýna Borsodi. O vlastní zkušenosti se podělí také čtyři podpoření stipendisté – zájemcům přiblíží charakter studia v zahraničí i způsob, jak žádat o stipendium.

 

 Nebojte se do světa! aneb Jak se dostat na zahraniční univerzitu

  • KDY: 7. března 2018, 12:00 – 14:00
  • KDE: Gymnázium České Budějovice, Jírovcova 1788/8, České Budějovice

 

Přednáška by měla studentům poskytnout ucelené informace o možnostech studia v zahraničí a motivovat je, aby o této variantě uvažovali. Učitelům a výchovným poradcům, kteří se chtějí zorientovat v zahraničních vzdělávacích systémech a nabídce stipendií, můžeme poskytnout praktické rady, jak například vést studenta při psaní eseje nebo jak jej motivovat k mimoškolním aktivitám v oblíbeném oboru, což v přijímacím řízení na univerzity hraje často velkou roli.

Kromě prezentace základních informací o studiu a výběrovém řízení budou studenti mít možnost ptát se na konkrétní dotazy čtyř stipendistů, kteří uspěli před nimi:

  • Nikita Poljakov vystudoval za podpory nadace politickou vědu a ekonomii na London School of Economics a v současnosti působí jako zástupce šéfredaktora Hospodářských novin.
  • Karolína Křelinová vystudovala politické vědy a antropologii na Darthmouth College v USA, dokončuje obor mezinárodní rozvoj na Graduate Institute v Ženevě a zároveň působí jako konzultantka v otázkách migrace pro OSN.
  • Václav Rozhoň, který je absolventem bakalářského programu na Univerzitě Karlově, se v současnosti hlásí na univerzitu ETH Zurich, kde chce pokračovat ve studiu počítačové vědy.
  • Nejmladší z nich, Lukáš Fiedler, je v maturitním ročníku na zmíněném Gymnáziu Jírovcova a na podzim odjede studovat molekulární biologii na University of Cambridge.

 

V případě zájmu o účast mohou zájemci kontaktovat Kristýnu Borsodi na emailu: borsodi@bakalafoundation.org či telefonicky na 724 526 139.