Jak proměnit český vzdělávací systém? Přijďte debatovat!

Join in

Sorry, this entry is only available in Czech.

Školní výuka v ČR se stále soustředí na memorizaci faktů namísto rozvoje kritického myšlení, učitelské vzdělávání je rigidní a nerozvíjí praktické dovednosti budoucích učitelů. Vzdělání je přitom stěžejní pro utváření demokraticky smýšlející budoucí generace. – Souhlasíte a chcete to změnit? Nebo máte jiný názor?

Přijďte diskutovat spolu s Lenkou Štěpánovou a Barborou Zavadilovou, stipendistkami Bakala Foundation a iniciátorkami změn v oblasti vzdělávání, o tom, s čím by bylo třeba v českém školství „pohnout“ a jak toho docílit.

Debata s názvem Proměna českého vzdělávání pro 21. století – idealismus nebo nutnost se uskuteční ve čtvrtek 12. dubna od 17:30 v Bakala Foundation Student HUBu (Pernerova 51, Praha 8). Na akci je třeba se registrovathttps://vzdelavani.eventbrite.com/

Akce proběhne formou příspěvků obou řečnic a následné otevřené diskuze.

Lenka Štěpánová tento rok maturuje na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze a v říjnu zahájí studium pedagogických věd “Education Studies” na Institute of Education při University College London. Od dubna 2017 předsedá České středoškolské unii, je členkou Studentského spolku Agora působícím na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Když je čas, ráda cestuje.

Barbora Zavadilová je absolventkou PedF UK a FSV, nyní studuje MPhil in Education na University of Cambridge. Pracovala jako učitelka na druhém stupni, aktuálně realizuje výzkum v oblasti vzdělávání učitelů se zaměřením na podporu začínajících učitelů. Je aktivní členkou organizací Otevřeno a Agora na Pedagogické fakultě UK. Ve volném čase se věnuje hiporehabilitaci a tvůrčímu psaní.

Připojte se k události na Facebooku.