Špičkoví novináři přijeli do Prahy přednášet na programu nadace Bakala Foundation

Stáhnout zprávu jako

Praha, 8. srpna 2018: Nositel Pulitzerovy ceny a investigativní novinář časopisu The New Yorker Adam Entous v neděli v Praze zahájil vzdělávací program pro studenty žurnalistiky ze 13 zemí světa Journey: Journalism Bootcamp. Program, který již počtvrté organizuje nadace Bakala Foundation, má za cíl sdílet příklady nejlepší praxe a trendy soudobé novinařiny.

Studenti mají za sebou polovinu desetidenního programu nabitého přednáškami od celkem jedenácti světových novinářů a mediálních expertů. Adam Entous, který svými investigativními texty přispěl k rezignaci Trumpova bezpečnostního poradce po odhalení kontaktů s Rusy, v neděli přednášel o nutnosti chránit své zdroje a tím i svou důvěryhodnost.

Novinářka a spisovatelka Jessica Bruder, působící na Columbia University, v úterý studenty učila, jak psát o subkulturách. Před vydáním své poslední knihy „Nomadland“ sama strávila několik měsíců v komunitě novodobých „nomádů“, kteří žijí v karavanech a migrují za prací po Spojených státech.

Dnes studentům přednáší korespondent CNN pro právní otázky Evan Perez, který v současné době pokrývá kauzu podezření o ruském ovlivnění amerických voleb. Jeho workshop se věnuje metodám stále se rozvíjející mobilní žurnalistiky.

„V době narůstajícího zastrašování novinářů si o to víc vážíme toho, že můžeme prostřednictvím programu Journey pomoci vzdělávání, a povzbuzovat svobodu a profesionalitu novinářů,“ komentují záměr programu zakladatelé a donátoři Bakala Foundation, manželé Zdeněk a Michaela Bakalovi.

V následujících dnech studenty čekají semináře dalších zkušených mentorů v oblasti zpravodajství, online médií a fotožurnalismu. Vyzkouší si také práci v terénu při reportování ze sobotního průvodu Prague Pride.

 

Více o programu najdete na https://www.bakalafoundation.org/programy/journey/

Fotografie k použití najdete na http://bit.ly/2M093SD

Pro více informací kontaktujte:

Zuzana Masná, masna@bakalafoundation.org, +420 601 593 949