TZ: Bakala Foundation a Design Museum London vyhlašuje soutěž pro studenty architektury. Vítěz pojede do Londýna

Stáhnout zprávu jako

Nadace The Bakala Foundation ve spolupráci s Design Museum London vyhlašuje 1. ročník architektonické studentské soutěže Kaplický Internship. Vítěz bude mít možnost absolvovat tříměsíční stáž v jednom z předních architektonických studií ve Velké Británii. „Chceme nejmladší generaci architektů zprostředkova t zajímavou pracovní zkušenost i potřebné kontakty. Autora letošního nejlepšího návrhu posíláme na zkušenou do londýnského studia Evy Jiřičné,“ uvádí ředitel Bakala Foundation Václav Pecha. „Smyslem soutěže je i připomínka díla Jana Kaplického, který by se v těchto dnech dožil 78 let,“ dodává ředitel nadace.

Soutěž je určena čerstvým absolventům těchto fakult: ČVUT Praha – Fakulta architektury, VUT Brno – Fakulta architektury, TUL – Fakulta umění a architektury, VŠUP – Katedra architektury, ČVUT Praha – Fakulta stavební, VUT Brno – Fakulta stavební, VŠB Technická univerzita Ostrava – Fakulta stavební, AVU Praha – Obor architektonická tvorba.

Téma není stanoveno, je individuální. Soutěž se vyhlašuje jako neanonymní, tříkolová, absolventi přihlašují ideové studie .

Dílo Jana Kaplického si v následujících týdnech mohou připomenout i návštěvníci výstavy „Jan Kaplický výkresy“, která se do pražského Veletržního paláce přesouvá z londýnské Architectural Association Gallery. Výstavu je možné navštívit od 11. dub na 2015.

Více informací a přihláška do soutěže je na www.bakalafoundation.org.