Jak napsat dobrou esej – webinář s Jitkou Štollovou

Přihlásit se

Jak napsat opravdu dobrou esej? Co je teze a jak ji použít k budování přesvědčivého argumentu? Jak strukturovat odstavce? Odpovědi na tyto i další otázky nabídne webinář o psaní esejí s Jitkou Štollovou.

Jitka Štollová, stipendistka Bakala Foundation, během svého doktorského studia v Cambridge působila jako mentorka akademického psaní. V rámci webináře vás seznámí s teorií o kompozici esejí i praktickými radami. Následně budete mít možnost napsat esej na zadané téma, a to týž den do půlnoci. Jitka si pak vaše eseje přečte a každému napíše, jak se mu esej vydařila a co by mohl vylepšit. Téma eseje najdete níže.

Webinář se uskuteční v sobotu 30. března 2019 od 11 do 12 hodin a proběhne prostřednictvím videohovoru Google Hangouts Meet. Abyste se ho mohli zúčastnit, je nezbytné mít Gmail (nebo jiný účet na Googlu) a použít tento e-mail při registraci zde.

Akce je primárně určena pro zájemce o program Scholarship 2019. Kapacita je omezená na 20 osob.

 

Téma eseje
„Imagination is more important than knowledge. For knowledge is limited to all we now know and understand, while imagination embraces the entire world, and all there ever will be to know and understand.“ (Albert Einstein) Discuss.

Na psaní eseje budete mít čas do půlnoci v den konání webináře. Předem si můžete esej promyslet a utřídit si své myšlenky a nápady. Klidně si připravte i nějaké poznámky, aby se vám po webináři esej dobře psala. Esej se bude psát v angličtině a měla by obsahovat úvod, 2–3 odstavce a závěr.