Proč podporujeme vzdělání? Mění nám život, pomáhá nám být moudřejšími, svobodnějšími a odpovědnějšími. Studium v zahraničí nám navíc otevírá obzory. Můj manžel Zdeněk Bakala opustil v devatenácti letech komunistické Československo s rozhodnutím získat kvalitní vzdělání ve svobodné zemi. Nejprve studoval na University of California v Berkeley, pak pokračoval na Dartmouth College. Vzdělání se stalo jeho nejlepší investicí a dnes může prostřednictvím naší nadace pomoci mladým lidem, kteří mají obdobné sny – to nejlepší možné vzdělání.

Michaela Bakala, předsedkyně správní rady Bakala Foundation

Scholarship

Program Scholarship Bakala Foundation nabízí talentovaným studentům podporu, kterou potřebují ke splnění svých studijních snů. Již více než 10 let pomáháme cílevědomým mladým lidem studovat na těch nejlepších světových univerzitách.

Více o Scholarship

ASSIST & HMC

Chceš si vyzkoušet studium na americké nebo britské střední škole? Chceš poznat život v jiné zemi a zlepšit si angličtinu? Přihlas se do stipendijního programu ASSIST & HMC, který umožňuje nadaným a motivovaným středoškolákům studovat rok v USA nebo dva roky ve Velké Británii.

Více o ASSIST & HMC

Kaplicky Internship

Kaplicky Internship je program, který poskytuje nadcházejícím a čerstvým absolventům architektonických oborů z českých univerzit možnost strávit tři měsíce na placené stáži v jednom z prestižních londýnských studií.

Více o Kaplicky Internship

Journey: Journalism Bootcamp

Program Journey: Journalism Bootcamp je desetidenní intenzivní kurz žurnalistiky určený pro české i zahraniční studenty a začínající novináře.

Více o Journey: Journalism Bootcamp

Achillova data

Program Achillova Data je dvouměsíční kurz pro 3 - 5 členné týmy studentů žurnalistiky a začínající novináře z České republiky a Slovenska, jehož cílem je seznámit účastníky se základními nástroji, aktuálními trendy a metodami investigativní žurnalistiky.

Více o Achillova data

Granty

Za deset let existence nadace věnovali manželé Bakalovi jejím prostřednictvím na činnost 50 subjektů téměř 75 milionů korun. Podpořili tak celou řadu projektů z oblasti vzdělávání, kultury nebo zdravotnictví.

Více o Granty