Simon Havas

Jmenuji se Simon Havas a jsem vnukem československých emigrantů, kteří utekli na Nový Zéland po 2. světové válce. Zabydleli se v Papatoetoe. Moje babička stále ještě žije a byla to ona, kdo mě přivedl blíže k přírodě, stejně jako můj otec.

Oceán je to, co chci chránit. Abych mohl stát v přední linii bitvy o globální čistotu vody, potřebuji nejlepší možné vzdělání. A to mi umožnila získat Bakala Foundation. Dva roky jsem studoval mořskou biologii na novozélandské Bay of Plenty Polytechnic a poté jsem přešel na tentýž obor na University of Waikato, kde jsem v lednu 2016 studium zdárně ukončil.

Obor mořská biologie je unikátním vzdělávacím programem, který dává budoucím mořským biologům a potápěčům šanci lépe porozumět oceánu z různých perspektiv. Tři roky studia mi umožní stát se respektovaným českým ambasadorem na ochranu oceánu a všeho, co v něm zbylo. Oceán je jedinečný a já o tom rád všechny přesvědčím. V budoucnu bych se rád soustředil na udržitelnost oceánů včetně využití akvakultury a obnovitelné energie.