Michaela Flegrová

Po složení české i mezinárodní maturity IBDP na gymnáziu Open Gate v Babicích jsem byla přijata na Imperial College London, kde od roku 2016 studuji čtyřletý obor Fyzika.

Ač mi již během studia na střední škole bylo jasné, kterým směrem se budou má studia po maturitě vyvíjet, snažila jsem se mít široké spektrum zájmů. Účastnila jsem se proto například českých i mezinárodních turnajů v akademické debatě či Pražského studentského summitu, byla jsem dlouholetým účastníkem programu The Duke of Edinburgh’s Award, psala jsem články do školního trojjazyčného časopisu a byla několik let aktivní ve školní studentské radě. Fyziku jsem pak především doučovala mladší studenty, účastnila jsem se ale také britských matematických soutěží Maths Challenge a v květnu 2015 jsem vyrazila na několik dní do Jaderné elektrárny Dukovany na krátkou stáž, která mi v mnohém otevřela oči ohledně jaderné energie.

Studium na Imperial College jsem si vybrala nejen proto, že ICL je obecně hodnocena jako jedna z nejlepší univerzit v Británii, ale zaujala mě samotným programem mého oboru, který je velmi flexibilní a umožňuje studentům zaměřit se právě na ty oblasti fyziky, které je zajímají. Já osobně svá studia neplánuji zaměřovat teoreticky, ale spíše se chci věnovat aplikované fyzice. V budoucnu bych se ráda zabývala fyzikou životního prostředí a otázce dlouhodobě udržitelné a ekologické produkce elektrické energie, chtěla bych se ale také zaměřit na popularizaci vědy nejen pro mladší generace.

Kromě fyziky se ve volném čase věnuji četbě, vaření či rekreačním sportům, především pak plavání, střelbě a pěší turistice, mezi mé zájmy patří také příležitostné dobrovolničení či práce s dětmi.