Marek Bičan

Díky podpoře ze strany Bakala Foundation nyní studuji jednoletý magisterský program zaměřený na britskou politiku a soudobé dějiny na King’s College London. Bakalářské a magisterské studium v oboru mezinárodní vztahy jsem předtím absolvoval na Masarykově univerzitě, kde také nyní pokračuji v doktorském studiu.

Dlouhodobě se odborně specializuji na britské soudobé dějiny a britskou domácí a zahraniční politiku, přičemž kvůli dění okolo Brexitu se z těchto akademických témat staly živé náměty každodenních debat, které je fascinující sledovat. Díky mým dalším aktivitám, zejména v projektu Science Slam MUNI, jsem si rovněž uvědomil, že mne baví přednášet či obecně veřejně vystupovat a být v tomto směru společensky aktivní. Mezi moje zájmy rovněž patří kultura (zejména literatura, film a výtvarné umění), cestování, problematika střední Evropy, dějiny a teorie mezinárodní vztahů a první světová válka.

Po konci studia na King’s bych rád zahájil další doktorské studium ve Velké Británii a následně zahájil akademickou kariéru.