Vyhlásili jsme 4. ročník soutěže pro studenty architektury Kaplicky Internship!

Sorry, this entry is only available in Czech.

Dnes jsme otevřeli přihlášky do čtvrtého ročníku soutěže Kaplicky Internship určené pro studenty 4. a 5. ročníků architektonických oborů českých vysokých škol. Na vítěze soutěže čeká tříměsíční stáž v Adjaye Associates, jednom z nejvýznamnějších architektonických studií současnosti. Soutěž organizuje Bakala Foundation spolu s Design Museem v Londýně a Nadačním fondem Kaplicky Centre.

Studio Adjaye Associates si získalo renomé svými realizacemi staveb pro kulturní instituce v mnoha zemích světa. Příkladem může být budova Národního muzea afroamerické historie a kultury ve Washingtonu D.C., oceněná hned ve dvou soutěžích o design roku. Nejnovější dokončenou stavbou Davida Adjaye je interaktivní muzeum špionáže situované na newyorském Manhattanu, které bylo otevřeno letos v únoru. V následujících letech se ateliér chystá realizovat mimo jiné památník holokaustu v centru Londýna, katedrálu v hlavním městě Ghany nebo 66-poschoďový mrakodrap v centru New Yorku. Významnou pozici studia sira Davida Adjaye na poli světových ateliérů potvrzuje i fakt, že jej časopis TIME vyhlásil jednou ze 100 nejvlivnějších osobností roku 2017.

„Učit se od profesionálů v takto špičkovém ateliéru je neopakovatelnou příležitostí pro každého začínajícího architekta,“ komentuje ředitel Bakala Foundation Václav Pecha přínos stipendijního programu, který v České republice nemá obdoby. Kaplicky Internship umožnilo tuto jedinečnou zkušenost již třem mladým Čechům, kteří tak mohli pracovat na projektech v prestižních ateliérech Eva Jiricna Architects, Zaha Hadid Architects a Allies & Morrison.

Vítěz Kaplicky Internship je vybírán v rámci dvoukolové soutěže architektonických prací na volné téma, které se mohou účastnit studenti posledních a předposledních ročníků architektonických a stavebních fakult vybraných vysokých škol. Oproti předchozím ročníkům jsme změnili soutěžní podmínky tak, aby se do soutěže mohli přihlašovat studenti napřímo, a nikoliv až po nominaci od své školy. Soutěžní práce v podobě ideových studií je možné odevzdávat do 30. června. Bližší informace o soutěži jsou k dispozici na stránce Kaplicky Internship. Vítěz bude oznámen 24. října na slavnostním vyhlášení spojeném s přednáškou sira Davida Adjaye v Centru současného umění DOX.

Další informace najdete v tiskové zprávě ze 4. dubna 2018.