Bakala Foundation podpoří již třetí ročník festivalu Na hlavu, přinášejícího komplexní pohled na duševní zdraví

Sorry, this entry is only available in Czech.

Filmy s tematikou psychologické a psychiatrické péče, besedy s odborníky na téma výzkumu mozku a umělé inteligence nebo přednáška o tom, jak reagujeme na stres. To je jen část programu, který představí letošní ročník festivalu Na hlavu, pořádaný Národním ústavem duševního zdraví, a který už potřetí podpoří nadace Bakala Foundation. Festival je již druhým projektem s tematikou duševního zdraví, který nadace finančně podpořila.

„Partnerstvím festivalu navazujeme na dlouhodobou snahu nadace přispívat na destigmatizační aktivity a podporovat osvětu v oblasti duševního zdraví,“ vysvětluje ředitel Bakala Foundation Václav Pecha. Kromě filmového festivalu nadace finančně přispěla také neziskové organizaci Nevypusť duši, která již více než tři roky organizuje vzdělávací aktivity zaměřené na prevenci duševních onemocnění pro studenty na základních a středních školách.

Třetí ročník filmového festivalu se uskuteční v Městské knihovně v Praze od 31. ledna do 3. února 2019. Kromě devíti filmových snímků nabídne například přednášky ředitele NUDZ prof. Cyrila Höschla o tom, „co je v našem chování vrozené a co naučené“, nebo Ing. Eduarda Bakšteina, Ph.D. o využití technologií a umělé inteligence v péči o duševní zdraví.

Podívejte se na program festivalu.