V Praze probíhají pohovory s uchazeči o Scholarship 2018

Právě dnes odstartovalo druhé kolo výběrového řízení se studenty, kteří se přihlásili do 9. ročníku programu Scholarship. Hodnoticí komise nadace Bakala Foundation ve dnech 11. – 12. září rozhodne, kdo z 21 uchazečů získá stipendium na zahraniční univerzitu. Letos poslalo přihlášky rovných 200 studentů, z nichž bylo vybráno 11 zájemců o bakalářské a 10 zájemců o magisterské studium.

„Každý rok během pohovorů vidíme nesmírně nadané a motivované studenty, kteří odhodlaně pracují na tom, aby se svému oboru mohli věnovat na vysněné univerzitě,“ říká předsedkyně správní rady Bakala Foundation Michaela Bakala. „Vzbuzuje to ve mně víru v lepší budoucnost celé české společnosti, které studenti mohou pomoci tím, že nabyté vzdělání a zkušenosti využijí po návratu zpět do České republiky nebo při její reprezentaci v zahraničí,“ dodává.

Předseda desetičlenné hodnoticí komise Pepper de Callier ve svém zahajovacím proslovu studenty ujistil, že se vynasnaží, aby byl pro ně pohovor příjemnou zkušeností a že se i v případě neúspěchu mohou hlásit opakovaně.

Jednadvacítka uchazečů letošního ročníku pochází z deseti různých krajů České republiky, přičemž šest studentů pochází z Prahy, čtyři z Moravskoslezského kraje a tři z Plzeňského kraje. Největší zájem mají tito studenti o přírodní vědy (52 %), dále pak o sociální vědy (33 %) a humanitní a umělecké obory (14 %). Většina letošních uchazečů se hlásí do Velké Británie, velký zájem je ale i o univerzity ve Švýcarsku. V hledáčku studentů jsou také univerzity ve Spojených státech, Francii a Nizozemí.