Špička světového designu Deyan Sudjic opět v Praze

Deyan Sudjic v DOXu

POZVÁNKA KE STAŽENÍ ZDE

Deyan Sudjic vystoupí ve čtvrtek 8. října od 17,30 v Centru současného umění DOX. Po přednášce na téma Architektura a design v politickém kontextu bude následovat diskuse.

Přednáška i následná diskuse budou vedeny v anglickém jazyce, překlad nebude zajištěn. Vstup je po registraci zdarma, počet míst je však omezen, registrujte se co nejdříve. RSVP: akce@bakalafoundation.org

Jedna z nejvýraznějších postav britského designu a architektury Deyan Sudjic opět navštíví Česko. Ředitel Design Musea v Londýně přijede na pozvání Bakala Foundation a Nadačního fondu Kaplicky Centre, aby společně s Evou Jiřičnou vybrali nejlepší práci architektonické soutěže Kaplicky Internship. Autor vítězné práce pojede na tříměsíční stáž do londýnského studia Evy Jiřičné.

„Sudjic byl v České republice již několikrát a se svými vystoupeními vždy sklidil velký úspěch nejen u architektů a designérů, ale i u široké veřejnosti. Při příležitosti jeho návštěvy jsme chtěli umožnit zájemcům další setkání s tímto nesmírně zajímavým člověkem,“ komentuje Sudjicův program ředitel Bakala Foundation Václav Pecha.

Vítěz studentské soutěže Kaplicky Internship bude vyhlášen po skončení přednášky. V průběhu večera bude navíc pokřtěn kalendář Top Design The Furniture Jana Kaplického, který obsahuje fotografie a reálné reprodukce skic architektových prací realizovaných v oblasti nábytkového designu.