Nový ročník programu Scholarship otevíráme už 16. listopadu 2020

Nadace Bakala Foundation otevře přihlášky do dalšího ročníku stipendijního programu Scholarship už 16. listopadu 2020, což je o dva měsíce dříve než v předešlých letech. Chceme tak uchazečům usnadnit rozhodování o nástupu na zahraniční univerzitu, které musí často učinit už na jaře.

Přihlášky do 12. ročníku programu Scholarship bude možné podávat od 16. listopadu 2020 do 18. ledna 2021. V dubnu budou nejlepší uchazeči pozváni k osobním pohovorům s odbornou komisí, které se uskuteční v květnu, a do konce května oznámíme výsledky výběrového řízení.

Stipendijní program Scholarship je určen talentovaným a cílevědomým studentům z České republiky, kteří studují či chtějí studovat ucelený bakalářský nebo magisterský program na nejlepších zahraničních univerzitách v daném oboru a nejsou schopní si studium financovat vlastními silami. O stipendium se mohou hlásit jak uchazeči, tak studenti, kteří již studium započali. Nadace studentům poskytuje finanční pomoc po celou dobu studia, poradenství i další podporu. Za 11 let existence programu nadace podpořila již 171 talentovaných studentů na 50 různých univerzitách po celém světě.

V průběhu podzimu se uskuteční tři Informační přednášky k programu Scholarship se studijní poradkyní Bakala Foundation Kristýnou Burdovou Borsodi. První přednáška proběhne již ve čtvrtek 22. října 2020 a registrovat se na ni můžete zde. V rámci programu Student Hubu připravujeme také řadu dalších přednášek věnovaných studiu v zahraničí. Podíváme se například na to, jak vypadá univerzitní studium ve skandinávských zemích, ve Francii, Švýcarsku nebo Izraeli, a poradíme, jak napsat dobrou esej, která bývá součástí přihlášek na řadu univerzit a je také součástí přihlášky do programu Scholarship.

Pro aktuální informace sledujte web programu Scholarship, Facebook, Instagram či Twitter.