Do 10. ročníku stipendijní programu Scholarship se přihlásilo 235 studentů, nejvíc jich míří do Velké Británie

V polovině dubna jsme ukončili příjem přihlášek do 10. ročníku stipendijního programu Scholarship. Celkem jsme obdrželi 235 kompletních a platných přihlášek, což je o 35 více než v loňském roce.

Nejvíce studentů, kteří se ucházejí o podporu při studiu na zahraniční univerzitě, míří na vysoké školy ve Velké Británii, zejména University College London (41 studentů) a Cambridge University (40 studentů), dále University of Edinburgh a Oxford University. Zatímco zájem o britské univerzity dlouhodobě roste, zájem o studium v USA stále klesá. I přesto však Spojené státy zůstávají druhou nejoblíbenější destinací. Studenti se hlásí zejména na University of Stanford (12 studentů), Harvard University (11 studentů) a Columbia University (10 studentů). Studenti mají největší zájem o studium společenských věd, obchodu a práva (44 %), přírodních věd (28 %) a humanitních věd a umění (15 %).

Mezi uchazeči o stipendium je 129 studentek a 106 studentů. 152 z nich se hlásí na bakalářské obory, 83 na magisterské obory. Tradičně nejvíce zájemců pochází z Prahy a Středočeského kraje, celkem 135. Z dalších krajů ČR a zahraničí se letos přihlásilo 100 studentů, nejvíce z Jihomoravského a Moravskoslezského kraje.

V současné době probíhá první kolo výběrového řízení, v rámci kterého osmičlenná komise pročítá všech 235 přihlášek, což činí bezmála 2 000 stran. Komise vybere nejlepší studenty, které budeme začátkem srpna informovat o postupu do druhého kola. Vybraní uchazeči ve dnech 11. a 12. září absolvují pohovory s odbornou výběrovou komisí, která rozhodne o nových stipendistech. Dosud nadace v rámci programu Scholarship podpořila 137 talentovaných mladých lidí a již brzy se k nim přidají další.

Více o stipendijním programu Scholarship se dozvíte zde.