Pomáháme studentům mířícím na prestižní světové univerzity

Scholarship

Finančně pomáháme studentům, kteří směřují na prestižní zahraniční univerzity.

Vyhlašujeme program SCHOLARSHIP. Uzávěrka je 31. května 2015.

Přihlášku najdete zde

Zajímá Vás více? 

Naši studenti poradí.

Naši studenti

Naši stipendisté (ročník 2010, 2011, 2012, 2013, 2014) studovali a studují na prestižních univerzitách především v USA a Velké Británii. Dosahují vynikajících úspěchů a pomáhají nejen potřebným. Setkáváme se s nimi při Bakala Scholars meetings. Mají své blogy a najdete je na Facebooku.

Blogy

Nikol Mládková

Teroristický útok na redakci satiristického týdeníku Charlie Hebdo by měl vyvolávat debatu především o současné demokracii a jejích hodnotách, nikoli o náboženství.
Celý článek

Novinky

 • Novinky v programu Journey

  Přečtěte si kdo povede účastníky kurzu Journey. Taková příležitost se nemusí opakovat.

 • 6. ročník programu SCHOLARSHIP je otevřen

  Jste talentovaní a chcete studovat v zahraničí? Bakala Foundation již po šesté vyhlašuje atraktivní stipendijní program SCHOLARSHIP, který každoročně umožňuje vybraným talentovaným studentům zamířit na nejprestižnější světové univerzity. Více informací nejen o programu SCHOLARSHIP si můžete přečíst v nejnovějším Newsletteru.

 • Novým prezidentem Bakala Scholars je Nikita Poljakov

  Stipendsté naší Nadace si zvolili za svého prezidenta Nikitu Poljakova. Ten bude prostředníkem mezi Nadací a jejími stipendisty, kterých je už 87. Zvolen byl v elektronickém hlasování. Profil Nikity, pracujícího v HN, začíná: "Sedm let života v Rusku, téměř dvě dekády v České republice, čtyři roky ve Velké Británii..." více na našich stránkách.

 • Naši stipendisté se opět sešli v Praze

  V pondělí 5.ledna odpoledne proběhlo 3. setkání Bakala Scholars. V panelové diskusi si vyměnili své názory na vzdělání Tania le Moigne (Google), Tomáš Zahradník (www.prostredoskolaky.cz), Jiří Růžička (ředitel Gymnázia Jana Keplera) a Miloš Čermák (ihned.cz). O diskusi informovaly třeba Hospodářské noviny.

 • Novoročenka

  naší Nadace

 • Naši stipendisté nadělují

  Ve čtvrtek 18. prosince mezi 9 a 14 hodinou uspořádají naši stipendisté dobrovolnickou akci s názvem “Zvídavá nadílka”. Ve vile Grébovka na Praze 2 zábavnou formou seznámí žáky a studenty (ideálně ve věku 10-16 let) s perličkami a zajímavostmi ze svých oborů. Představí třeba, jak se mezi sebou dorozumívají šimpanzi, jak vzniká vesmírná raketa či jak se žije dětem v africké Angole. Akce je zdarma, zájemci (učitelé či rodiče dětí) se mohou přihlásit na kristyna.borsodi@nadacezb.cz.

 • Byli jsme na CIS University Tour

  Nadační studijní poradkyně Kristyna Borsodi (úplně vlevo) zodpovídala na studentském veletrhu CIS dotazy učitelů, rodičů i zástupců univerzit směřující k programu SCHOLARSHIP.
  Zájem byl i o zprostředkování kontaktů na Bakala Scholars.

 • Známe 15 studentů, kteří letos uspěli v programu SCHOLARSHIP

  Držitelé letošních stipendií Nadace Zdeňka Bakaly jsou: Jiří Hron z Dolní Cerekve, Aranka Hrušková, Libuše Jánská a Jiří Jelínek z Prahy, Benedikt Peťko z Babic nad Svitavou, Adam Přáda z Ostrova, Tereza Růžičková z Třebíče, Jennifer Za Nzambi z Chrudimi, Tomáš Kačo z Nového Jičína, Pavel Mráz z Prahy, Nikita Poljakov a Jana Smutná z Prahy, Marek Svoboda ze Slušovic, Johana Typoltová a Kryštof Vosátka z Prahy. Byli vyhlášeni v sobotu večer ve Foru Karlín.

 • Hvězdy prozáří Karlín

  Na probíhajících pohovorech Nadace Zdeňka Bakaly se představují studenti, z nichž hodnotící komise vybere ty nejlepší. Ti získají v sobotu 6.9. večer stipendium na svá zahraniční studia. 

 • Pohovory 5. a 6. září

  Nejúspěšnějších 30 studentů, uchazečů o letošní SCHOLARSHIP, postoupilo k pohovorům. Proběhnou v Praze, před hodnotící komisí složenou z významných osobností.

 • Máme rekordní počet uchazečů

  270 studentů letos usiluje o stipendium v programu SCHOLARSHIP. Z nich približne 25 nejlepších pozveme k pohovorům. Ty budou 5. a 6. září v Praze.

 • Uzávěrka programu SCHOLARSHIP se blíží

  Chcete studovat v zahraničí a sháníte na to peníze? Do 31. května nám pošlete přihlášku, na ty nejlepší uchazeče čeká naše stipendium.

 • Byli jsme partnery akce Město na kole

  Stánek s informacemi o Nadaci Zdeňka Bakaly jste mohli najít i na pražské akci Město na kole 12. a 13.4.

 • Zúčastnili jsme se veletrhu amerických univerzit

  Jako tradičně jste nás mohli kontaktovat i na veletrhu amerických univerzit v Praze 9. ledna. Naše studijní poradkyně Kristyna Borsodi je druhá z leva.

 • Akce, na kterých nás najdete

  V Praze v dubnu: Veletrh amerických univerzit (HAMU, 9.4. od 15.00), Městem na kole (Rašínovo nábřeží 12+13.4.), Veletrh neziskovek (Technická knihovna 25.4.) a Čarodějnice na Ladronce (30.4. od 15.00).

 • Vyhlašujeme nový ročník programu SCHOLARSHIP 2014

  Dopis školám zde http://www.nadacezb.cz/upload/docs/2014_scholarship.doc

 • Přejeme Vám 365 dnů plných radostných objevů

  Podporujeme už 73 stipendistů, připravujeme 5. ročník programu SCHOLARSHIP. 73 x 5 = 365. I v roce 2014 počítejte s námi! 

 • Chcete studovat bioinformatiku ve Švýcarsku?

  Další šanci pro talentované studenty nabízí švýcarský SIB (Swiss Institute of Bioinformatics). Otvírá stipendijní program pro mezinárodní studenty PhD programu v oboru bioinformatika (počítačová věda využita pro biologii) na vybrané švýcarské univerzitě. Uzávěrka přihlášek je prosinec 2014. Více infomací 

 • Letošních 13 nejúspěšnějších studentů

  Po letošních pohovorech získávají příslib finanční pomoci v programu SCHOLARSHIP studenti David Černý (je z Prahy, jeho obor je paleontologie obratlovců), Rozálie Horká (Uherské Hradiště, ekonomie), Roman Huszár (Pištín, neuroscience), Nina Jaganjacova (Praha, population development), Karel Kabelík (Praha, ekonomie), Pavel Koňarik (Praha, computer science), Ján Michalčák (Stříbro, International relations), Petr Paleček (Ostrava, ekonomie), Tereza Rasochová (Chotěboř, ekonomie), Martin Raszyk (Karviná, computer science), Zuzana Schmidtová (Praha, kriminologie), Jakub Tomek (Praha, life science), Zuzana Vikarská (Poprad, právo). 

 • Začaly pohovory SCHOLARSHIP

  V pražské galerii DOX předsedkyně správní rady Michaela Maláčová zahájila dvoudenní pohovory programu SCHOLARSHIP. V pátek večer se ti nejúspěšnější studenti dozvědí, koho Nadace Zdeňka Bakaly finančně podpoří.